برای آهنگسازی از کجا شروع کنم؟

در سالهای اخیر، با فراگیر شدن کامپیوترهای شخصی و افزایش دسترسی کاربران به تجهیزات استودیویی، افراد زیادی به راه‌اندازی استودیوی خانگی و تولید موسیقی، پادکست و کتاب صوتی روی آورده‌اند. امروزه بسیاری از آلبوم‌ها و قطعات پُرفروش در این استودیوها تولید می‌شوند و هر روز به تعداد این آثار افزوده می‌شود.

اما اگر ما نیز بخواهیم قدم در راه تولید موسیقی بگذاریم، باید از کجا این مسیر را آغاز کنیم؟ برای ضبط و تولید موسیقی به چه نرم‌افزارها، مهارت‌ها و اطلاعاتی نیاز داریم؟

تقریباً تمام افرادی که قدم در این راه گذاشته‌اند، با این قبیل پرسش‌ها مواجه شده‌اند. پاسخ دادن به این پرسش‌ها می‌تواند کمی سردرگم‌کننده باشد؛ زیرا منابع بسیاری در زمینه آموزش تولید موسیقی وجود دارد و در بسیاری از این منابع، اشتباهاتی به چشم می‌خورد که رسیدن به مقصد را کمی دشوار می‌کنند.

یاد بگیرید چگونه آهنگ بنویسید

ساختار آهنگ بر اساس ژانر شما متفاوت خواهد بود، با ماهمراه باشید تا علاوه بر دسترسی به جدیدترین‌آهنگ‌ها ، به مطالعه و بررسی آهنگ های مورد علاقه خود بپردازید و سعی کنید آهنگی شبیه به آن بسازید که از همان ساختار آهنگ پیروی کند (چند کر/آیات و به چه ترتیبی) و حتی از آن استفاده کند.

اما وقتی به برخی از بهترین آهنگ ها نگاه می کنید، متوجه می شوید که بسیاری از بهترین آهنگ ها در واقع بسیار ساده هستند. فقط به بررسی چند عنصر نیاز دارید

  1. صدای بم
  2. طبل (لگد، تله، کلاه و سنج، شاید چند تام)
  3. بخش ریتم (این می تواند یک ساز باشد که آکوردها را می نوازد یا ریف های پس زمینه)
  4. بخش ملودی (که ممکن است شامل آواز باشد یا نباشد)

تئوری پایه موسیقی کمک می کند

یادگیری تئوری موسیقی کمک می کند، اما مطمئناً ضروری نیست. می‌توانید از ابزاری مانند AutoChords.com برای کمک به ایجاد پیشرفت‌های آکورد استفاده کنید. یا به سادگی پیشرفت آکورد آهنگ هایی که دوست دارید را در گوگل جستجو کنید، و سپس جستجو کنید که تمام نت های آن کلید خاص چیست.

با این حال، حتی اگر تئوری موسیقی را نمی دانید، باز هم می توانید آهنگ های عالی بسازید. از این گذشته، تئوری موسیقی فقط راهی برای توصیف آنچه قبلاً نوشته شده است است.

یاد بگیرید چگونه ضبط کنید

مرحله بعدی یادگیری نحوه ضبط است. باز هم، اگر فقط موسیقی دستگاهی می سازید، در اینجا چیز زیادی برای یادگیری وجود ندارد. فقط دکمه قرمز ضبط داخل DAW خود را با صفحه کلید MIDI خود فشار دهید، و شما آماده هستید.

با این حال، اگر قرار است آواز یا سازهای دیگر را ضبط کنید، به ابزارهایی برای ضبط نیاز دارید و همچنین باید بهترین روش‌ها را برای ضبط یاد بگیرید.

برخی از چیزهایی که باید داشته باشید/بیاموزید عبارتند از:

رابط صوتی

میکروفون(ها)

درمان آکوستیک

قرار دادن میکروفون

رابط صوتی و میکروفن

حداقل برای ضبط، به یک میکروفون و یک رابط صوتی نیاز دارید. رابط صوتی همان چیزی است که میکروفون خود را به آن وصل می کنید و سپس رابط به رایانه شما وصل می شود. هنگام استفاده از رابط، صدای بسیار بهتری نسبت به اتصال مستقیم به رایانه از طریق USB دریافت می کنید.

درمان آکوستیک

شما همچنین می خواهید قبل از ضبط آواز یا ساز، درمان آکوستیک انجام دهید. درمان آکوستیک زمانی است که موادی را در اتاق خود قرار می دهید تا میزان “انعکاس” یا پژواک در اتاق خود را کاهش دهید، زیرا این می تواند منجر به ضبط صدای ضعیف شود.

قرار دادن میکروفون

در مرحله بعد باید نحوه قرار دادن میکروفون را یاد بگیرید. این برای ضبط صدای حرفه ای حیاتی است. هر ساز دارای “نقاط شیرین” متفاوتی است که می توانید میکروفون ها را برای دریافت بهترین صدا و در بهترین موقعیت قرار دهید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. شمارش آرا: 0

اولین نفری باشید که به این آهنگ امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بگذارید